BU YILIN BAHAR VE YAZ DİLEKLERİ..


Geçen yaz bu topraklarda sonsuz bir verimle,doğayla uyum içinde,biraz yorucu, ama çokça zevkli geçmişti.Baharın bu ilk günlerinde bu dilek sayfasını yazıyorum,sağlık,huzur hep olsun ve toprak bizimle hep barışık olsun!Herkesin dileklerini ekleyebileceği bir de ağaç seçtim,dileyen herkes bu ağaca dileklerini assın..Assın ki dileklerimiz birlikte büyüsün ve hepimizde karşılığını bulsun..

Bu geçen yaz meyvelerini veren nar ağacı,bu yıl da bu güzel renkleri görmeyi diliyorum.Çünkü bu ağacın yanına her gittiğimde yanındaki derenin şırıltısı bana hep mutluluk verdi.

Bu ayva ağacı bu fotoğraftaki gibi,boynunu sadece meyvelerinin bolluğundan dolayı büksün..Biz yine dallardaki ayvaları toplamaya kıyamayıp yere düşenleri alalım,yine güzel reçeller kaynasın..

Dere kenarını süsleyen ayçiçeklerinin meyvelerini yine kuşlarla paylaşalım.Paylaşalım ki cıvıltılarıyla güzel akşamüstlerimiz müziksiz kalmasın..

Biberlerimiz varsın bu yıl da bize “bu kadar biber dikmiş miydik biz?:)” dedirtsin,toplarken ne kadar narin bir bitki olduğunu yine hatırlatsın..

Ters dediğimiz şeylerin aslında sadece bizim algımıza göre ters olduğunu,kendi bakış açımızdan kurtulup,başka gözlerle de bakabilmeyi bize bir bamya öğretsin yine..

Her sebze her aşamada bizi büyüsüne almaya devam etsin,mutfakta yerlerini almadan önce güzel bir poz için küçük bir mola isteği ve hevesi içimizde hep varolsun..

Doğanın boya paleti eşsiz tablosunu yapmak için hep dolu olsun..Olsun ki biz hevesimizi hiç yitirmeyeceğimiz heyecanları bu yaz da duyalım.

İlk meyvesini vermesiyle ne ağacı olduğunu anladığımız ama yanlış anladığımız bu küçük ağaç bu yıl da bir sürprizle bizi yine güldürsün ve ön bahçemizi süslemeye devam etsin.Yanına diktiğimiz güllerle iyi arkadaş olsun..

Mutfağımızdan güzel kokular hiç eksilmesin..

Ege’nin simgesi üzümler küfelerde biriksin yine.Biriksin ki,yardımlaşmanın,birlikte yapılan hasatın tadını yine alabilelim..

Bahçemizin içindeki diğer evimiz,küçük evimiz bu yıl daha çok misafir ağırlasın,bahçedeki kuzinemiz ve tabii ki mangalın dumanı güzel akşam sohbetlerine karışsın..

Bu bahar ve yaz yine renkli yine cıvıl cıvıl geçsin ve bu masal hep böyle devam etsin:)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: